ՀՀ ԱՆ ենթակայությամբ գործող կառույցների աշխատողների 88 տոկոսը պատվաստվել է. Անահիտ Ավանեսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարարության ենթակայությամբ գործող կազմակերպությունների, բուժհաստատությունների և քովիդ կլինիկաների՝ թվով 16 հազար 34 աշխատողների 88 տոկոսը հոկտեմբերի 22-ի դրությամբ պատվաստվել է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Հոկտեմբերի 14-ից Հայաստանում աշխատող յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է պատվաստված լինի կամ 14 օրը մեկ ՊՇՌ թեստ հանձնի, հակացուցումներ ունենալու դեպքում էլ գործատուին բժշկի տեղեկանք ներկայացնի։ Հայաստանում հասանելի են «Սպուտնիկ V», «Աստրազենեկա», «Սինոֆարմ», «Կորոնավակ», «Մոդեռնա» պատվաստանյութերը:

Привиты 88% сотрудников структур, подведомственных Минздраву РА. Анаит Аванесян
По состоянию на 22 октября, вакцинированы 88% из 16 034 сотрудников организаций, учреждений и медицинских клиник Министерства здравоохранения Республики Армения.
Как  передает Арменпресс, об этом отметила министр здравоохранения Республики Армения Анаит Аванесян на своей странице в социальной сети  Facebook.
С 14 октября каждому гражданину, работающему в Армении, необходимо подтверждать вакцинацию или каждые 14 дней сдавать ПЦР-тест, а при наличии противопоказаний предоставлять работодателю справку от врача. Вакцины Sputnik V CoronaVac Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa Sinovac, Moderna доступны в Армении.