«Արմենիա» ավիաընկերությունը 2021 թվականին նախատեսում է փոխադրել շուրջ 300 հազար ուղևոր
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Արմենիա» ավիաընկերությունը 2021 թվականի փետրվար ամսից մինչ օրս իրականացրել է 1 610 չվերթ։
«Արմենպրես»-ի լրատվական գործակալությունում տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ «Արմենիա» ավիաընկերության փոխտնօրեն, կոմերցիոն գծով տնօրեն Գևորգ Խաչատրյանն ասաց, որ այդ չվերթներով տեղափոխել են շուրջ 155 հազար ուղևոր։
«Այս դեպքում արդեն խոսքը ոչ միայն ՀՀ քաղաքացիների մասին է, այլև ՌԴ և այն բոլոր երկրների քաղաքացիների, որտեղ մենք չվերթներ ենք իրականացրել»,- նշեց Խաչատրյանը։
Համեմատելով նախորդ և ընթացիկ տարվա չվերթների քանակը՝ ավիաընկերության փոխտնօրենն ասաց, որ 2020 թվականին իրենք տեղափոխել են 75 հազար ուղևոր։ Խաչատրյանը շեշտեց, որ իրենք վերականգնման միտումներ են տեսնում։
«Նախատեսում ենք, որ 2021 թվականին կտեղափոխենք շուրջ 280-300 հազար ուղևորի՝ պայմանավորված ամանորյա տոներով, չվերթների, ինչպես նաև ուղևորահոսքի ավելացմամբ»,- ասաց Խաչատրյանը։

Авиакомпания «Армения» в 2021 году планирует перевезти около 300 000 пассажиров
На пресс-конференции в пресс-центре «Арменпресс» замдиректора авиакомпании, директор по коммерческой линии Геворг Хачатрян рассказал, что эти рейсы перевезли около 155 000 пассажиров.
«Речь не только о гражданах Армении, но и о гражданах РФ и других стран, в которые мы осуществляли рейсы», - отметил Геворг Хачатрян.
Сравнивая количество рейсов прошлого и текущего года, он сказал, что в 2020 году они перевезли всего 75 000 пассажиров и подчеркнул, что заметны тенденции восстановления.
«Мы планируем, что в 2021 году перевезем около 280-300 000 пассажиров, что обусловлено новогодними праздниками, увеличением числа рейсов, а также увеличением пассажиропотока», - сказал Геворг Хачатрян.