Արշակ Կարապետյանն ու Ալեքսեյ Մելնիկովը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը սեպտեմբերի 7-ին ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից՝ նշելով, որ Մելնիկովը ներկայացրել է բեռնափոխադրումների ոլորտում «Հարավկովկասյան երկաթուղի»ՓԲԸ գործունեությունը, երկաթուղային ենթակառուցվածքների վիճակը և զարգացման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ընկերության ռազմավարական դերակատարությունը ինչպես քաղաքացիական նշանակության, այնպես էլ ԶՈՒ կարիքների համար իրականացվող բեռնափոխադրումների գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ«Հարավկովկասյան երկաթուղի»ՓԲԸ համագործակցության հետագա ծրագրերը, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

cooperation prospects
YEREVAN, SEPTEMBER 8, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Arshak Karapetyan received on September 7 Director General of the South Caucasus Railway CJSC Alexei Melnikov, the defense ministry said.
At the meeting Alexei Melnikov presented the activity of the South Caucasus Railway in the field of cargo transportation, the situation of railway infrastructure and development prospects.
The Armenian defense minister highlighted the company’s strategic role in cargo transportation of both civil significance and for the needs of the Armed Forces.
The officials also discussed the company’s cooperation programs with the Armenian defense ministry, as well as a number of issues of bilateral interest.