Երասխի հատվածում հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 11։10-ի սահմաններում հերթական անգամ սադրանքի են դիմել՝ հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, 1982 թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Գեղամ Լյովայի Սահակյանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՊՆ-ից:
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Գեղամ Սահակյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի գործողությունները և նախազգուշացնում, որ դրանք անպատասխան չեն մնա։ Իրադրության սրման ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա։

На участке Ерасха в результате обстрела противника погиб военнослужащий
1 сентября в 11:00 в результате обстрела подразделениями ВС Азербайджана армянских позиций, расположенных в Араратской области, в частности, на участке Ерасха, смертельное огнестрельное ранение получил контрактный военнослужащий N-ской воинской части МО Армении, 1982 г. р., младший сержант Гегам Левоновича Саакян.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщило Министерство обороны Армении.
«Министерство обороны Армении разделяет тяжелую боль утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Гегама Саакяна», - говорится в сообщении МО.
Министерство обороны строго осуждает действия азербайджанской стороны и предупреждает, что они не останутся без ответа. Вся ответственность за обострение ситуации ложится на военно-политическое руководство Азербайджана.