Երասխի հատվածում հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 11։10-ի սահմաններում հերթական անգամ սադրանքի են դիմել՝ հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, 1982 թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Գեղամ Լյովայի Սահակյանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՊՆ-ից:
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Գեղամ Սահակյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի գործողությունները և նախազգուշացնում, որ դրանք անպատասխան չեն մնա։ Իրադրության սրման ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա։

Armenian serviceman killed in Azerbaijani shooting at Yeraskh section of border
YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. On September 1, at around 11:10, the Azerbaijani armed forces once again resorted to provocation, by opening fire from sniper rifles at the Armenian positions located in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border, the defense ministry of Armenia said in a statement.
Serviceman of the Armenian Armed Forces, junior sergeant Gegham Sahakyan, born in 1982, received a fatal gunshot wound as a result.
“The defense ministry shares the grief of the loss and extends condolences to the family, relatives and fellow servicemen of the soldier”, the statement says, adding: “The ministry strongly condemns the actions of the Azerbaijani side and warns that they will not go unanswered. The entire responsibility of the escalation of the situation falls on the military-political leadership of Azerbaijan”.