Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության մեկ դեպք է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում հուլիսի 28-ին կատարվել է 35 թեստավորում, ինչի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության մեկ դեպք է գրանցվել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 5 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով Արցախում 2021 թվականին իրականացվել է 10 269 քաղաքացու հետազոտություն, որոնցից 961-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 944 դեպք: Կատարվել է 28 221 թեստավորում:
Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումները իրականացվում է ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոնե ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում, «Արևիկ» բուժմիավորումում և շրջանային բուժմիավորումներում:

В Арцахе подтвержден один новый случай заражения COVID-19
В Арцахе 28 июля проведено 35 тестов, в результате которых подтвержден 1 случай заражения COVID-19.  «Арменпресс» передает сообщение Министерства здравоохранения Арцаха.
На данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 5 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В  2021 г. в Арцахе проведено 10 269 тестов на COVID-19, из них 961 оказались с положительным результатом.
Всего в Республике Арцах подтверждено 2 944 случая заболевания COVID-19. Проведено 28 221 тестов.
Вакцинация от COVID-19 проводится в амбулаторном отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах, в медицинском объединении «Аревик» и в районных медицинских учреждениях.