ՀՀ նախագահը առանձնազրույց է ունեցել Ճապոնիայի կայսր Նարուհիտոյի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ճապոնիայի կայսերական պալատում առանձնազրույց է ունեցել կայսր Նարուհիտոյի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է կայսր Նարուհիտոյի և հանձնիս նրան՝ Ճապոնիայի ժողովրդին՝ համավարակով պայմանավորված այս բարդ իրավիճակում ամառային օլիմպիական խաղերի կազմակերպման և անցկացման համար:
Առանձնազրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել հայ-ճապոնական հարաբերություններին, ինչպես նաև երկու ժողովուրդների միջև բարեկամական կապերի պահպանման կարևորությանը:

Armenian President holds private talk with Emperor of Japan in Tokyo
YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian had a private meeting with Emperor of Japan Naruhito at the Tokyo Imperial Palace, the Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian congratulated the Emperor and the people of Japan on the organization and holding of the Summer Olympic Games in this difficult situation connected with the coronavirus pandemic.
During their talk they touched upon the Armenian-Japanese relations, as well as the importance of preserving the friendly ties between the two nations.