ՀՀ քաղաքացիներն են որոշելու հայկական նոր ազգային ավիաընկերության անվանումը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի և Աբու Դաբիի ազգային փոխադրող «Էյր Արաբիա» ավիաընկերության միջև կնքված համաձայնագրով ստեղծվող հայկական նոր ազգային ավիաընկերության անվանումը որոշվելու է ՀՀ քաղաքացիների կողմից՝ բաց մրցույթի միջոցով: Ինչպես փոխանցում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը՝ նշելով, որ մրցույթը մեկնարկում է հուլիսի 14-ից:
Մասնակցել ցանկացողները կարող են ավիաընկերության անվանման իրենց առաջարկությունները 4 շաբաթվա ընթացքում ուղարկել nametheairline@anif.am հասցեին, ինչպես նաև՝ Armenian National Interests Fund ֆեյսբուքյան էջին:
Առաջարկություններ ներկայացնելու վերջնաժամկետը օգոստոսի 14-ն է, ինչից հետո ընկերության տնօրենների խորհուրդը կընտրի վերջնական անվանումը։

Armenian citizens to decide the name of the new national airline
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. The name of the new Armenian national airline to be established under the agreement signed between the Armenian National Interests Fund (ANIF) and the national airline of Abu Dhabi Air Arabia will be decided by the citizens of Armenia through an open tender, ARMENPRESS reports the acting Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Avinyan stated said, noting that the competition starts on July 14.
Those wishing to participate can send their proposal for airline name to nametheairline@anif.am within 4 weeks, as well as to the Armenian National Interests Fund Facebook page.
The deadline for submitting proposals is August 14, after which the company's board of directors will choose the final name.