«Հայաստան» դաշինքի անդամները Վայքում ներկայացրին գյուղոլորտի առաջնահերթ անելիքները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքը իշխանության գալու պարագայում երեք տարվա մեջ ապահովելու է 3 մլրդ դոլարի ներդրում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին վայքեցիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց դաշինքի ներկայացուցիչ, ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Վերականգնելով գյուղատնտեսության նախարարությունը, 3.5-4 տարիների ընթացքում լուծելու ենք գյուղատնտեսության ոլորտի գլխավոր խնդիրներից մեկը՝ ոռոգման հարցը: Կրթության, առողջապահության, սոցիալական ոլորտում անելու ենք ամբողջական բարեփոխումներ: Երեք տարում վերականգնելու ենք հայոց բանակը»,- հայտարարեց Սաղաթելյանը:
«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության ղեկավար, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանն ընդգծեց, որ բանակի վերականգնումն առաջնահերթ նպատակներից է: Անդրադառնալով գյուղատնտեսության ոլորտի անելիքներին՝ նա հայտարարեց, որ զարգացնելու են լիզինգային ծրագրերը, ապահովեն գյուղմթերքի սպառումը:

Члены блока «Армения» представили в Вайке приоритеты аграрного сектора
В случае прихода к власти блок «Армения» обеспечит инвестиции в размере 3 млрд долларов в течение трех лет. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил представитель блока, член Верховного совета АРФД Ишхан Сагателян во время встречи с жителями Вайка.
«Восстановив Минсельхоз, за 3,5-4 года мы решим одну из главных проблем в аграрном секторе - вопрос орошения. Мы проведем полные реформы в сфере образования, здравоохранения и социальной сферы. Мы восстановим армянскую армию за три года», - заявил Сагателян.
Лидер партии «Возрождение Армении», член блока «Армения» Ваге Акопян подчеркнул, что восстановление армии является одной из приоритетных задач. Говоря о мероприятиях, которые предстоит осуществить в области сельского хозяйства, он заявил, что они разработают лизинговые программы и обеспечат потребление сельскохозяйственной продукции.