Փաշինյանը պաշտոնապես իր որդուն առաջարկեց հայ ռազմագերիներին վերադարձնելու դիմաց
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջին համար, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնապես հայտարարել է, որ պատրաստ է իր որդուն տալ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների դիմաց: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Փաշինյանը հայտարարություն արեց ապարանցիների հետ հանդիպման ժամանակ՝ ի պատասխան Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքին այն մասին, թե Փաշինյանը պետք է իր որդուն տա 20-25 ռազմագերու հետ վերադարձնելու դիմաց:
«Ալիևին պաշտոնապես ասում եմ՝ որդուս տալիս եմ բոլոր գերիների դիմաց»,- հայտարարեց Փաշինյանը: Դիմելով Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին և երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ նա նշեց, որ լիազորում է իրենց բանակցել այդ թեմայով: «Հանկարծ չմտածեք էմոցիոնալ բան եմ ասում: Ասում եմ պաշտոնապես: Գնացեք, բանակցեք»,- ասաց Փաշինյանը՝ ընդգծելով, որ սպասում է նրանց պատասխանին:

Pashinyan ready to exchange his son with POWs kept in Azerbaijan
YEREVAN, JUNE 8, ARMENPRESS. Caretaker Prime Minister of Armenia, head of ''Civil Contract'' Party Nikol Pashinyan officially announced that he is ready to exchange his son with the Armenian war prisoners kept in Azerbaijan, ARMENPRESS reports Pashinyan said in a meeting with the residents of Aparan town, responding to the announcement of 3rd President of Armenia Serzh Sargsyan, saying that Pashinyan should exchange his son with 20-25 war prisoners.
‘’I officially tell Aliyev, I exchange my son with all the war prisoners’’, Pashinyan announced. Addressing 2nd and 3rd Presidents of Armenia Robert Kocharyan and Serzh Sargsyan, Pashinyan said that he authorizes them to negotiate over the deal. ''You should never think that this is an emotional announcement. I say it officially, go and negotiate'', Pashinyan said, adding that he is waiting for their response.