Սև լճի մերձակայքում տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որը հարթվել է. ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայիսի 12-ին և 13-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից հայ-ադրբեջանական սահմանին իրականացված սադրանքներից հետո ստեղծված իրադրությունը, մայիսի 21-ի կեսօրի դրությամբ, էական փոփոխություններ չի կրել։«Արմենպրես» -ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Մայիսի 20-ի երեկոյան, հայկական և ադրբեջանական սոցիալական ցանցերում և լրատվամիջոցներով տարածվող՝ հայ և ադրբեջանցի զինվորականների մասնակցությամբ տեսանյութերի պատճառաբանությամբ, Սև լճի մերձակայքում, տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որը հարթվել է վերադաս հրամանատարության ջանքերով։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է ձեռնպահ մնալ նմանատիպ տեսանյութերի տարածումից։ Դրանք որևէ կերպ չեն օգնում խնդրի խաղաղ հանգուցալուծմանը՝ նպաստելով լարվածության անհարկի ավելացմանը։
Ընդհանուր առմամբ՝ իրավիճակը կայուն է։ Հայկական ԶՈՒ ստորաբաժանումները լիարժեք վերահսկում են իրադրությունը՝ շարունակելով արգելափակված պահել ադրբեջանցի զինվորականներին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. The Armenian Ministry of Defense reports no “significant changes” in the situation at the border with Azerbaijan, where the Azeri troops have breached the state border of Armenia. It said that an incident has taken place in the evening of May 20.
In the evening of May 20 an “altercation” took place between Armenian and Azerbaijani troops near Lake Sev. The altercation was reportedly caused by the videos which were earlier published on Armenian and Azerbaijan news outlets and social media. The command of the troops was able to resolve the altercation.
“The Ministry of Defense urges to refrain from spreading such videos. They don’t anyhow help in resolving the issue peacefully, and contribute to unnecessary increase of tension. Generally the situation is stable. The Armenian military units are fully controlling the situation and continue to keep the Azerbaijani troops blocked.”