Ռուսաստանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանում նախընտրական շրջանը կանցնի կառուցողական մթնոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, ճեպազրույցին Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Հայաստանում 2021 թվականին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու որոշումը Ռուսաստանը դիտարկում է որպես երկրի ներքին գործ:
«Արձանագրել ենք, որ կողմերը կարողացել են համաձայնության գալ ընտրությունների ամսաթվի շուրջ։ Մենք հույս ենք հայտնում, որ նախընտրական շրջանը կանցնի կառուցողական մթնոլորտում՝ ուղղված երկարաժամկետ արդյունքի հասնելուն», - ասել է Զախարովան:

Russia hopes pre-election period in Armenia will be in a constructive atmosphere
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. Official representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova referred to the announcement of the Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on holding early parliamentary elections on June 20, ARMENPRESS reports, citing Ria Novosti, Zakharova said in the briefing that Russia views the decision to hold early parliamentary elections as a domestic issue of that country.
''We have recorded that the sides have managed to reach an agreement over the date of the elections. We hope that the pre-election period will be in a constructive atmosphere’', Zakharova said.