Ավելի քան 31000 տեղահանված արցախցի ֆինանսական աջակցություն է ստացել ՀՀ կառավարությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի վերահսկողությունից դուրս մնացած համայնքներում հաշվառված չափահաս և անչափահաս շուրջ 31 հազար 220 քաղաքացու ՀՀ կառավարության կողմից տրամադրվել է ֆինանսական աջակցություն՝ 300 հազար դրամի չափով: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց  Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի խոսնակ Զառա Մանուչարյանը՝ մանրամասնելով, որ տրամադրված աջակցության չափը կազմել է շուրջ 9 միլիարդ 365 միլիոն դրամ։
Պատերազմական ավերածությունների հետևանքով կամ այլ պատճառներով բնակության համար ոչ պիտանի բնակելի անշարժ գույք ունեցող 4600 արցախցու էլ տրամադրվել է  միանվագ՝ 250 հազար դրամ աջակցություն: Տրամադրված ֆինանսական աջակցությունն ընդհանուր առմամբ կազմել է շուրջ 1 մլրդ 150 մլն դրամ։
Աջակցությունն ստացել են ինչպես Հայաստանում բնակվող արցախցիները, այնպես էլ Արցախ վերադարձածները՝ «Արցախփոստ»-ի միջոցով:

YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Nearly 31,220 displaced residents of Artsakh have received financial support from the Armenian government in the amount of 300,000 drams, Spokesperson to the minister of Labor and Social Affairs of Armenia Zara Manucharyan told Armenpress, adding that the money provided comprised about 9 billion 365 million drams.
4600 Artsakh residents who have residential real estate unfit for habitation due to the war destructions or other reasons have been provided with a lump sum of 250,000 drams in assistance. The total amount of this assistance comprised nearly 1 billion 150 million drams.
The assistance has been provided to both the residents of Artsakh who currently live in Armenia and to those who have returned back to Artsakh.