Որոնողական աշխատանքներն անորոշ ժամկետով դադարեցվել են ադրբեջանական կողմի արգելքի պատճառով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմն առանց մեկնաբանության փետրվարի 22-ին ևս արգելել է փրկարարներին որոնողական աշխատանքներ իրականացնել Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
«Որոնողական աշխատանքներն անորոշ ժամանակով դադարեցվել և չեն իրականացվում  փետրվարի 15-ից: Սա զինադադարից հետո առաջին դեպքն է, երբ որոնումները դադարեցվում են այսքան երկար ժամանակով»,-հայտնում են ծառայությունից՝ նշելով, որ առայսօր հայտնաբերվել են ընդհանուր առմամբ 1485 զինվորական ու քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

Из-за запрета азербайджанской стороны поисковые работы приостановлены на неопределенный срок
22 февраля азербайджанская сторона без каких-либо комментариев запретила спасателям проводить поисковые работы в населенных пунктах, оказавшихся вне контроля Арцаха. Об этом «Арменпресс» сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Арцаха.
“Поисковые работы приостановлены на неопределенное время. Они не проводятся с 15 февраля. После прекращения боевых действий впервые поиски прекращены на столь длительный срок”, - сообщают в службе, отмечая, что по сей день, обнаружены останки 1 485 военных и гражданских лиц.