COVID-19. Հայաստանում գրանցվել է վարկակվելու 145, առողջացման 73 և մահվան 1 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում փետրվարի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 169 հազ. 167 դեպք, որոնցից 161 հազ.15-ն` առողջացած, 3 հազ. 141-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4 հազ. 220 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 681838 թեստավորում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, փետրվարի 13-ին կատարվել է 2 հազ. 703 թեստավորում, որոնցով հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 145 նոր դեպք: Գրանցվել է առողջացման 73 և մահվան 1 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 791 է:

COVID-19: в Армении зарегистрировано 145 новых случаев, 73 случая выздоровления и 1 - смерти
По состоянию на 11:00 часов 14 февраля в Армении подтверждено 169 тысяч 167 случаев  заболевания коронавирусом, из них 161 тыс. 15 человек выздоровели, 3 тыс. 141 человек умер. На данный момент фактически проходят лечение от коронавирусной болезни 4 тысячи  220 пациентов. Всего было проведено 681.838 тестов.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства здравоохранения Республики Армения, 13 февраля  было проведено 2 тыс. 703 теста: подтвердилось 145 новых случаев заболевания коронавирусом. Зарегистрировано 73 случая выздоровления,  1 случай смерти.
Накануне зарегистрировано 2 случая смерти, когда пациенты  болели COVID-19, но смерть наступила от другого заболевания. Всего таких случаев - 791.