Անահիտ Ավանեսյանը «Աբու Դաբիի Առողջապահության համաշխարհային շաբաթվա» շրջանակում մեկնել է ԱՄԷ
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն աշխատանքային երկօրյա այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում է` «Աբու Դաբիի Առողջապահության համաշխարհային շաբաթվա» շրջանակում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ միջոցառումն իր շուրջն է համախմբել տարբեր երկրների առողջապահության նախարարների, քաղաքականություն մշակողների, առողջապահության ոլորտի տարբեր մասնագետների և ներդրողների:
Աբու Դաբիում նախարարը հանդիպում և քննարկում է ունեցել ԱՄԷ-ի առողջապահության դեպարտամենտի նախագահ Մանսուր Իբրահիմ Ալ Մանսուրի հետ: Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել երկխոսությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող համագործակցության ոլորտներ վերհանելու և ընդլայնելու տեսանկյունից:
Նախարարը հանդիպել է նաև Հունաստանի Հանրապետության իր գործընկերոջ` Ադոնիս Գեորգիադիսի հետ:
Անահիտ Ավանեսյանը գործընկերոջն է ներկայացրել առողջապահության ոլորտում ընթացիկ բարեփոխումները, քննարկել են ոլորտային մի շարք հարցեր:

Armenian Minister of Healthcare Anahit Avanesyan is visiting the UAE for a two-day trip to participate in the Abu Dhabi Global Health Week.
Avanesyan held a meeting with Mansoor Ibrahim Al Mansoori, Chairman of the Department of Health in Abu Dhabi. The officials agreed to continue dialogue to identify and expand areas of interest for cooperation, the healthcare ministry said in a press release.
Avanesyan then held a meeting with her Greek counterpart Adonis Georgiadis. The Armenian minister presented the ongoing healthcare reforms and discussed several sectoral issues with the Greek minister.