Գերիների վերադարձի հարցով զբաղվում է անձամբ ՌԴ նախագահը. ՌԴ դեսպան Կոպիրկին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմի հետևանքով գերեվարված հայերի հարցով զբաղվում է անձամբ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Կոպիրկինը խոսել է լրագրողների հետ զրույցում:
Դեսպանը նշել է, որ հայ գերիների վերադարձը նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության առաջնահերթությունների շարքում է: «Ես չեմ չափազանցնում, սա այն հարցն է, որով անձամբ զբաղվում է մեր երկրի նախագահը, արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարները: Այս հարցի լուծումը, հնարավոր է, չլինի այնքան շուտ, որքան սպասում ենք, բայց հավատացեք, առավելագույնն է արվում, ես վստահ եմ՝ այն հաստատ լուծվելու է»,- ասել է ՌԴ դեսպանը:

Russian President personally involved in solving the problem of POWs – Russian Ambassador
YEREVAN, FEBRUARY 8, ARMENPRESS. Ambassador of Russia to Armenia Sergey Kopirkin announced that Russian President Vladimir Putin is personally involved in the issue of returning the Armenians taken hostage by Azerbaijan during Nagorno Karabakh war, ARMENPRESS reports Kopirkin told the reporters.
The Ambassador noted that the return of the Armenian POWs is among the priorities of the November 9 trilateral agreement. ''I do not exaggerate. This is the issue for the solution of which the President, Foreign and Defense Ministers of our country are making efforts. The solution of this issue may last longer than was initially expected, but be sure, everything possible is being done and I am confident it will be solved'', the Russian Ambassador said.