Վարչապետը տեսակցել է անհայտության մեջ 70 օր գտնվելուց հետո հայրենիք վերադարձած զինծառայողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Այվածքաբանության ազգային կենտրոն և տեսակցել ապաքինման փուլում գտնվող հերոս ժամկետային զինծառայողներին, ովքեր 2020 թվականի դեկտեմբերի 20-ին հայրենիք են վերադարձել շուրջ 70 օր անհայտության մեջ գտնվելուց հետո: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Բուժանձնակազմը կառավարության ղեկավարին ներկայացրել է զինծառայողների առողջական վիճակն ու ապաքինման ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանը զրուցել է զինծառայողների հետ, մաղթել շուտափույթ ապաքինում և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:

Премьер-министр навестил военнослужащих, вернувшихся на родину после 70 дней безвестности
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Национальный центр ожогов, где навестил  военнослужащих срочной службы, которые 20 декабря 2020 года вернулись на родину после 70 дней пребывания в безвестности. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
Врачи представили главе правительства состояние здоровья и ход выздоровления военнослужащих. Никол Пашинян поговорил с военнослужащими, пожелал им скорейшего выздоровления и поблагодарил за самоотверженную службу.