Ռուս խաղաղապահները հումանիտար օգնություն են հասցրել Մարտակերտ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական խաղաղապահ առաքելության կոնտինգենտի զինծառայողները Լեռնային Ղարաբաղի Մարտակերտ քաղաք են հասցրել հումանիտար օգնության փաթեթները` բեռնված սննդով և առաջին օգնության պարագաներով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքը:
Սնունդն ու առաջին անհրաժեշտության պարագաները փոխանցվել են իրենց տները վերադարձած արցախցիներին: Հումանիտար պարագաներ է ստացել ավելի քան 100 ընտանիք:
Ռուսաստանի ՊՆ բժշկական ստորաբաժանումները շարունակում են օգնություն ցույց տալ Ստեփանակերտի և Մարտակերտի բնակիչներին: Ռուս բժիշկներն ընդհանուր առմամբ օգնություն են ցույց տվել 529 մարդու, այդ թվում` 63 երեխայի:

Российские миротворцы доставили в Мартакерт гуманитарную помощь
Военнослужащие контингента российской миротворческой миссии доставили в Мартакерт коробки с гуманитарной помощью, нагруженные продуктами питания и аптечками. Как передает Арменпресс, об этом сообщает официальный сайт Министерства обороны РФ.
Продовольствие и предметы первой необходимости были переданы арцахцам, вернувшимся в свои дома. Гуманитарную помощь получили более 100 семей.
Медицинские части Минобороны России продолжают оказывать помощь жителям Степанакерта и Мартакерта. Российские врачи приняли 529 человек, в том числе 63 ребенка.