ՏԿԵ փոխնախարարը կմեկնի Մոսկվա` քննարկելու Հարավկովկասյան երկաթուղու հետագա գործունեության հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը կգործուղվի Մոսկվա` «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հետ հետագա գործունեության հետ կապված հարցերը քննարկելու նպատակով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին վարչապետի որոշումը հրապարակված է կառավարության պաշտոնական կայքում:
«Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանին 2020 թվականի դեկտեմբերի 17-19-ը գործուղել Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա)` «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հետ հետագա գործունեության հետ կապված հարցերը քննարկելու նպատակով»,- ասված է որոշման մեջ:

Заместитель министра ТУИ обсудить в Москве вопросы дальнейшей деятельности ЮКЖД
ЕРЕВАН, 15 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Заместитель министра территориального управления и инфраструктуры Армен Симонян будет командирован в Москву для обсуждения вопросов, связанных с дальнейшей деятельностью с ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога».
Как сообщает «Арменпресс», решение премьер-министра об этом опубликовано на официальном сайте правительства.
«17-19 декабря 2020 года заместителя министра территориального управления и инфраструктуры РА Арменя Симоняна командировать в Российскую Федерацию (Москву) для обсуждения вопросов, связанных с дальнейшей деятельностью ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», - говорится в постановлении.