Ցուցարարները փորձում են փակել Երևանի մի շարք փողոցներ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող ցուցարարները փորձում են փակել Երևանի մի շարք փողոցներ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ակցիա մասնակիցները փորձում են փակել  Աբովյան-Մոսկովյան փողոցը` երթևեկությունը կաթվածահար անելու նպատակով: Ոստիկանության աշխատակիցները կարգավորում են երթևեկությունը՝ ակցիա իրականացողներին հրավիրելով դեպի մայթեր:
Ցուցարարները «Կամազ» բեռնատար մեքենաներով փակել են նաև Մյասնիկյան պողոտան: Ոստիկանությունը միջոցներ է ձեռնարկում երթևեկությունը կարգավորելու ուղղությամբ: Իսկ Մաշտոցի պողոտայում բողոքի ակցիա իրականացնելու ժամանակ բերման է ենթարկվել ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը:
«Հայրենիքի փրկության շարժում»-ը տվեց մեկնարկը քաղաքացիական անհնազանդության բողոքի ակցիաների` ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով: Անհնազանդության ակցիաները կշարունակվեն մինչև 17:00-ն:

Демонстранты пытаются перекрыть ряд улиц Еревана
Демонстранты, требующие отставки премьер-министра Никола Пашиняна, пытаются перекрыть ряд улиц Еревана. Как сообщает «Арменпресс», протестующие пытаются перекрыть перекресток улиц Абовян-Московян, чтобы парализовать движение транспорта. Сотрудники полиции регулируют движение участников кампании, призывая их выйти на тротуары.
Демонстранты грузовиками “Камаз” заблокировали проспект Мясникяна. Полиция принимает меры по регулированию дорожного движения. Член АРФД Гегам Манукян задержан во время акции протеста на проспекте Маштоца.
“Движение за спасение отечества” проводит акции гражданского неповиновения с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Акции неповиновения продлятся до 17:00.