Իրանում կորոնավիրուսով ախտահարվածների թիվը գերազանցել Է 1 միլիոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում նոր կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մեկ օրում աճել Է 13 922-ով, դեպքերի ընդհանուր քանակը գերազանցել Է 1 միլիոնը: Դեկտեմբերի 3-ին այդ մասին հայտնել Է հանրապետության առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Սիմա Սադաթ Լարին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Երկրում կորոնավիրուսով ախտահարման նոր դեպքերի քանակը (24 ժամում) հասել Է 13 922-ի, իսկ վարակվածների ընդհանուր թիվը կազմել Է 1 003 494»,- մեջբերում Է նրա խսքը ISNA լրատվական գործակալությունը: Առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչը նշել Է, որ «անցած 24 ժամում Իրանում մահացել Է 358 հիվանդ, իսկ (կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո բարդություններից) մահացու վախճանների ընդհանուր քանակը հասել Է 49 348-ի», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число инфицированных коронавирусом в Иране превысило 1 млн
Число заразившихся новым коронавирусом в Иране возросло за сутки на 13 922, общее количество случаев превысило 1 млн. Об этом сообщила в четверг глава департамента по связям с общественностью Минздрава республики Сима Садат Лари.
"Количество новых случаев инфицирования коронавирусом в стране [за 24 часа] достигло 13 922, а общее число заразившихся составило 1 003 494", - приводит ее слова информационное агентство ISNA.
Представитель Минздрава отметила, что "за прошедшие 24 часа в Иране умерли 358 пациентов, а общее количество летальных исходов [от осложнений после заражения коронавирусом] достигло 49 348",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.