Դադիվանքում սպասավորող միաբանները ստացել են Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դադիվանքում սպասավորող միաբանները ստացել են Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
«Նոյեմբերի 30-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց և իր հայրական օրհնությունը բաշխեց Դադիվանքում դժվարին այս օրերին իրենց հոգևոր ծառայությունը բերող Մայր Աթոռի միաբաններին։ Նորին Սրբությունն իր գնահատանքը փոխանցեց եկեղեցականներին՝ կարևորելով նրանց նվիրյալ հանձնառությունը»,- գրել է Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրենը հավելել է նաև, որ Վեհափառ Հայրապետը գոհունակությամբ անդրադարձել է ռուս խաղաղապահների առաքելությանը, որի շնորհիվ ապահովվել է վանքի անվտանգությունը և բնականոն գործունեությունը։

Священослужители Дадиванка получили благословение Католикоса Всех Армян
Священослужители Дадиванка получили благословение Католикоса Всех Армян. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал директор информационной системы Первопрестола Ваграм Меликян.
“30 ноября Его Святейшество II, Верховный Патриарх и Католикос всех армян  передал свое отцовское благословение членам Первопрестола, которые в эти тяжелые дни несут свою  службу в Дадиванке. Его Святейшество выразил духовенству свою признательность, подчеркнув их самоотверженное служение”, - написал отец Ваграм Меликян.
Директор информационной системы Первопрестола добавил, что Его Святейшество с удовлетворением отнесся к миссии российских миротворцев, благодаря которой была обеспечена безопасность монастыря и его нормальная жизнедеятельность.