ԿԽՄԿ աշխատակիցներն այցելել են Ադրբեջանում գերեվարված զինծառայողներին և քաղաքացիական անձանց
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության աշխատակիցներն այցելել են ռազմական գործողությունների հետևանքով Ադրբեջանում գտնվող գերեվարված զինծառայողներին ու քաղաքացիական անձանց: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը:
Նշվում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչների միջնորդությամբ այժմ ընթանում են անհայտ կորածների որոնման և զոհվածների մարմինների դուրսբերման աշխատանքներ։
Կողմերի հետ համաձայնեցված որոնողական աշխատանքները տեղի են ունենում ամենօրյա ռեժիմով՝ ընդգրկելով Արցախի սահմանային բոլոր ուղղությունները։ Գերիների վերադարձը և զոհվածների մարմինների փոխանակումը պետական մարմինների առաջնահերթություններից մեկն է, որի ուղղությամբ շարունակվում են համալիր ջանքերը:

Сотрудники МККК посетили пленных военнослужащих и гражданских лиц, находящихся в Азербайджане
Сотрудники МККК посетили военнослужащих и гражданских лиц, находящихся в азербайджанском плену. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Единый армянский информационный центр.
Отмечается, что при посредничестве миротворческого контингента Российской Федерации и Международного комитета Красного Креста в настоящее время ведутся работы по поиску без вести пропавших и поиску тел погибших.
Поисковые работы, согласованные со сторонами, проводятся в ежедневном режиме, охватывая все приграничные направления Арцаха. Возвращение пленных и обмен телами погибших является одним из приоритетов государственных органов, в направлении которого приложены все комплексные усилия.