Արցախի առաջնագծի որոշ ուղղություններում ՊԲ-ն հայտնաբերել և ոչնչացրել է Ադրբեջանի շարասյուները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական ճակատային գծում նոյեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերվա ընթացքում տարբեր ինտենսիվությամբ ընթացել են մարտական գործողություններ: Որոշ ուղղություններում ծավալվող թշնամական շարասյուները հայտնաբերվել և ոչնչացվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից: «Հակառակորդը շարունակել է նաև հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել խաղաղ բնակավայրերին: Հարավ-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը փորձել է առաջնագծին մոտեցնել զրահատեխնիկա: ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում խոցվել է թշնամական 1 տանկ, իսկ մնացածները հետ են քաշվել: Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ վերահսկողության ներքո»,-հայտնում են ՊՆ-ից:

STEPANAKERT, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. Combat actions of various intensity continued at the Artsakh-Azerbaijan frontline overnight November 1-2 as the Azerbaijani military continue carrying out attacks, the Defense Army of Artsakh said.  In some directions the Artsakh Defense Army said its units discovered and neutralized Azerbaijani military columns.
“[Azerbaijan] continued striking peaceful settlements with rocket-artillery. At the south-eastern direction [Azerbaijan] attempted to advance armored equipment to the frontline. The Defense Army countermeasures eliminated one Azerbaijani tank, and the other tanks retreated. At this moment the tactical situation is under the control of the Defense Army,” the Defense Army said.