Արցախի առաջնագծի որոշ ուղղություններում ՊԲ-ն հայտնաբերել և ոչնչացրել է Ադրբեջանի շարասյուները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական ճակատային գծում նոյեմբերի 1-ի լույս 2-ի գիշերվա ընթացքում տարբեր ինտենսիվությամբ ընթացել են մարտական գործողություններ: Որոշ ուղղություններում ծավալվող թշնամական շարասյուները հայտնաբերվել և ոչնչացվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից: «Հակառակորդը շարունակել է նաև հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել խաղաղ բնակավայրերին: Հարավ-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը փորձել է առաջնագծին մոտեցնել զրահատեխնիկա: ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում խոցվել է թշնամական 1 տանկ, իսկ մնացածները հետ են քաշվել: Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ վերահսկողության ներքո»,-հայտնում են ՊՆ-ից:

На некоторых направлениях передовой АО Арцаха обнаружила и уничтожила колонны Азербайджана
В ночь с 1 на 2 ноября на линии соприкосновения велись боевые действия разной интенсивности. На некоторых направлениях передовой АО Арцаха обнаружила и уничтожила колонны Азербайджана.
В управлении по информации и связям с общественностью МО Арцаха «Арменпресс» сообщили, что противник продолжал наносить ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам. “На юго-восточном направлении противник попытался приблизить к передовой бронетехнику. Благодаря действиям, предпринятым подразделениями Армии обороны Арцаха, был сбит один вражеский танк, остальные отступили. В настоящее время оперативно-тактическая ситуация находится под контролем Армии обороны Арцаха”, - сообщили в пресс-службе Министерства обороны Арцаха.