Քայլեր ձեռնարկվելո՞ւ են Թուրքիայի և Ադրբեջանի դեմ.իսպանացի պատգամավորը հարցում է ուղարկել գործադրին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանիայի Սենատի անդամ Կարլես Մուլետ Գարսիան հարցում է ուղարկել կառավարությանը՝ խնդրելով պատասխանել մի քանի հարցերի:
«Կառավարությունը տեղեկություններ ունի՞ վերջին 5 տարիների ընթացքում Իսպանիայի կողմից Թուրքիային և Ադրբեջանին վաճառած զենքի ծավալների վերաբերյալ, հայ ժողովրդի և Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծած ագրեսիայի համար Իսպանիայի կառավարությունը դիվանագիտական քայլեր ձեռնարկելու՞ է Թուրքիայի և Ադրբեջանի դեմ, ի՞նչ միջոցներ է ձեռնարկելու կառավարությունը Իսպանիայի և միջազգային հանրության կողմից Արցախի Հանրապետության ճանաչման համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին Սենատի անդամը հրապարակում է կատարել «Թվիթեր»-ում:
Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանը, Թուրքիայի և վարձկան- ահաբեկիչների ներգրավմամբ, ռազմական գործողություններ է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով Արցախի տարբեր շրջաններում զոհվում են քաղաքացիական անձինք: