Ադրբեջանն օգտագործում է մինչև կրակի դադարեցում մնացած ժամերը. ՊԲ-ն հետ է մղում բոլոր գրոհները
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի զինված ուժերը փորձում են օգտագործել մինչև կրակի դադարեցում մնացած ժամերը, բայց հայկական բանակը կատարում է իր մարտական խնդիրները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանի ԶՈւ-երը փորձում են օգտագործել մինչև հրադադար մնացած ժամերը, բայց մեր բանակը հերոսաբար կատարում է իր մարտական խնդիրները, հաջող հետ մղելով բոլոր տեսակի գրոհները»,- հայտնել է Հովհաննիսյանը։
Նա նաև ծիծաղելի է համարել Խոջալուից Հադրութին հարվածելու մասին ադրբեջանական կեղծիքը: «Այն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի երևակայության արդյունքն է»,-նշել է նա:

YEREVAN, OCTOBER 10, ARMENPRESS. The Azerbaijani military are trying to use the little time left until the planned ceasefire takes effect 12:00 October 10, but the Artsakh Defense Army is fulfilling its mission, Defense Ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan said.
“The Azerbaijani armed forces are trying to use the hours left until the ceasefire, but our army is heroically fulfilling its mission by successfully repelling all kinds of attacks,” he said.
Speaking about the allegations spread by Azerbaijan on Artsakh striking Hadrut from Khojaly, Hovhannisyan dismissed it as “ridiculous” fake news. “That’s a result of Azerbaijani President Ilham Aliyev’s imagination,” he said.