Հայկական կողմը ոչնչացրել է հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի կողմից Արցախի ուղղությամբ սանձազերծված գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական կողմն ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ, Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա: ՊԲ կորուստները ճշտվում են: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունը:
Նախարարությունից հիշեցրել են, որ Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերը սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան ժամը 07:15-ի սահմաններում ագրեսիա են ձեռնարկել Արցախի Հանրապետության հանդեպ: Արցախի Հանրապետության զինված ուժերի մարտակարգերին, մշտական տեղակայման վայրերին ու խաղաղ բնակավայրերին հասցվել են հարվածներ հրետանային համակարգերի և հարվածային ԱԹՍ-ների կիրառմամբ: Այնուհետև հակառակորդի մոտոհրաձգային և զրահատանկային ստորաբաժանումները հարձակման են անցել հյուսիսային, հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններով: «Այս պահի դրությամբ նշված ուղղություններում ՊԲ ստորաբաժանումները մղում են պաշտպանական մարտեր՝ կասեցնելով հակառակորդի առաջխաղացումը: Հակառակորդն ունի կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի մեծ կորուստներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել են հակառակորդի 4 ուղղաթիռ, շուրջ 15 ԱԹՍ, այդ թվում՝ հարվածային, 10 տանկ և հետևակի մարտական մեքենա: ՊԲ կորուստները ճշտվում են»,-հայտնում են նախարարությունից:

Армянской стороной было уничтожено 4 вертолета противника, 15 АТС, 10 танков и боевая машина пехоты
ЕРЕВАН, 27 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. В результате операций, развязанных Азербайджаном в направлении Арцаха, азербайджанская сторона понесла большие потери в живой силе и бронетехнике. Потери Армии обороны уточняются. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
В министерстве напомнили, что 27 сентября вооруженные силы Азербайджанской Республики начали агрессию против Республики Арцах около 07:15. Боевые системы Вооруженных Сил Республики Арцах, опорные пункты и мирные населенные пункты были поражены применением артиллерийских систем, ударных ОВД. Затем мотострелковые и бронетанковые части противника атаковали с севера, юга и юго-востока. «В настоящее время части Армии обороны ведут оборонительные бои на указанных направлениях, останавливая продвижение противника. Противник несет большие потери живой силы и брони. Части Армии обороны уничтожили 4 вертолета противника, около 15 АТС, в том числе ударную, 10 танков и боевую машину пехоты. Потери Армии обороны уточняются», - сказали в ведомстве.
Рано утром 27 сентября Азербайджан начал активный артобстрел на линии соприкосновения с Арцахом. Обстрелу подвергаются и мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт. Вооруженные силы Азербайджана потеряли 2 вертолета, 14 АТС, потеряли бронетехнику. Одна женщина и один ребенок погибли в Мартунинском районе в результате нападения Азербайджана. Среди мирных жителей десятки раненых с различной степенью телесных повреждений.