Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 190 նոր դեպք․ ապաքինվել է 402, մահացել 4 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 4-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44461 դեպք, որոնցից 39257-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4041 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 2363 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 213644 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 190 նոր դեպք և 402 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 891 (ավելացել է ևս 4-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 64 տարեկան տղամարդ և 81, 61, 83 տարեկան կանայք: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Արձանագրվել է մահվան ևս 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 272 է:

В Армении подтверждено 190 случаев COVID-19: выздоровели 402 человека, скончались 4
В Армении по состоянию на 4 сентября всего подтверждено 44 461 случаев COVID-19, 39 257 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 4 041 пациентов. За последние сутки проведено 2 363 тестов, а в общем счете 213 644.
Таким образом, выявлено 190 новых случаев заражения, 402 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 891 летальных исходов (увеличились на 4).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались мужчина 64 лет и женщины 81, 61, 83 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев 272.