CNF-ը շուրջ 87 հազար եվրո է տրամադրել «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կովկասի բնության հիմնադրամի (CNF)  կողմից 2020 թվականի երկրորդ ֆինանսական փոխանցումն է կատարվել «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին: Հատկացումը կազմել է շուրջ 87 հազար եվրո: Տարեսկզբին պահպանվող այս տարածքին CNF-ի կողմից տրվել էր ֆինանսական տարվա առաջին հատկացումը, որը կազմել էր շուրջ 93 հազար եվրո:
«Արմենպրես»-ին Կովկասի բնության հիմնադրամից հայտնեցին, որ առաջիկայում նախատեսվում են նաև հերթական փոխանցումները ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարության կազմում գտնվող մյուս 3 ՊՈԱԿ-ներին՝ «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիրին, «Դիլիջան» և «Արփի լիճ» ազգային պարկերին:
Տրված աջակցությամբ CNF-ը շարունակում է  համաֆինանսավորել բնության հատուկ պահպանվող տարածքների ընթացիկ ծախսերը՝ բարելավելու ԲՀՊՏ-ների կառավարման արդյունավետությունը:

CNF предоставил государственному заповеднику “Хосровский лес” около 87 000 евро
Фонд природы Кавказа (CNF) государственному заповеднику “Хосровский лес” сделал перевод, уже второй в 2020 году. Ассигнования составили около 87 000 евро. Для этой охраняемой территории CNF в начале года выделила первое финансирование, которое составило около 93 000 евро.
Как сообщили «Арменпресс» в Фонде природы Кавказа, в ближайшее время намечены и очередные переводы другим 3 ГНКО, входящим в состав Министерства окружающей среды Армении -Биосферному комплексу “Зангезур”, Национальным паркам “Дилижан” и “Озеро Арпи”.
CNF для повышения эффективности управления особо охраняемых территорий продолжает софинансирование их текущих расходов.