ՀՀ կառավարության դրամական օժանդակությունը տրամադրվել է Դամասկոսի 300 կարիքավոր հայ ընտանիքի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարության դրամական օժանդակությունը տրամադրվել է Դամասկոսում բնակվող 300 կարիքավոր հայ ընտանիքների: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Դամասկոսի Հայոց առաջնորդարանում դեսպան Տիգրան Գևորգյանի և Հայ առաքելական եկեղեցու թեմի առաջնորդ Տեր Արմաշ եպիսկոպոս Նալբանդյանի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի կառավարության կողմից սիրիահայությանը հատկացված ֆինանսական օգնության տրամադրումը Դամասկոսի կարիքավոր հայ ընտանիքերին:
Ֆինանսական օգնության տրամադրումն իրականացնելու համար Առաջնորդարանին կից ստեղծված հատուկ հանձնաժողվը շուրջ 300 կարիքավոր հայ ընտանիքներին տրամադրել է դրամական օժանդակություն, որով մեր հայրենակիցները Դամասկոսում և արվարձաններում գործող խանութների ցանցից կարող են ձեռք բերել սննդամթերք, առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ և անձնական հիգենայի պարագաներ:
Մոտ օրերս սիրիահայության հատկացված ՀՀ կառավարության օգնության հաջորդ չափաբաժինը կբաշխվի նաև Հալեպի և հյուսիսարևելյան շրջանների 4750 կարիքավոր հայ ընտանիքներին:

Правительство РА предоставило финансовую помощь 300 армянским семьям в Дамаске
Финансовая помощь правительства Армении была оказана 300 малообеспеченным армянским семьям, проживающим в Дамаске.
Как  передает Арменпресс,  об этом сообщает официальный сайт Министерства иностранных дел  Республики Армения.
В Армянской епархии Дамаска при участии посла Тиграна Геворгяна и предстоятеля епархии Армянской Апостольской церкви епископа Армаша Налбандяна состоялась выдача  финансовой помощи,   оказанной правительством Армении нуждающимся армянским семьям в Дамаске.
Специальная комиссия, созданная при епархии, оказывает финансовую помощь около 300 малообеспеченным армянским семьям, благодаря которой наши соотечественники смогут покупать продукты, предметы первой необходимости и предметы личной гигиены в сети магазинов в пригороде Дамаска.
В ближайшие дни следующий транш помощи, предоставленной сирийским армянам правительством Армении, будет распределен среди 4750 нуждающихся армянских семей в Алеппо и в северо-восточных регионах.