Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ, ԶՈՒ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ԳՇ նորանշանակ պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 10-ին ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Կարևորելով Օնիկ Գասպարյանի զինվորական կենսագրությունը, հրամանատարական բոլոր օղակներում նրա ծառայությունը՝ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ այսուհետ ևս վաստակաշատ գեներալը ջանք ու եռանդ չի խնայի ներդնելու իր գիտելիքներն ու ողջ մասնագիտական ներուժը զինված ուժերի առջև դրված խնդիրները բարձր մակարդակով կատարելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը նշել է, որ իր ղեկավարած կառույցի հիմքում դրվելու է թիմային աշխատանքի գաղափարը, ինչն էլ հանգեցնելու է առավել ցանկալի արդյունքի։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև զինված ուժերում իրականացվող հակահամաճարակային կանխարգելիչ միջոցառումներին վերաբերող հարցեր։

Давид Тоноян представил руководящему составу ВС нового начальника Генштаба
Министр обороны Армении Давид Тоноян 10 июня представил руководящему составу Министерства обороны, Вооруженных сил и Генерального штаба ВС новоназначенного начальника Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенанта Оника Гаспаряна. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
Отметив значительную военную биографию Оника Гаспаряна, его службы во всех командных звеньях, глава оборонного ведомства Армении выразил уверенность, что и впредь заслуженный генерал не пожалеет сил и энергии для выполнения поставленных перед Вооруженными силами задач на самом высоком уровне.
Выразив благодарность за оказанное доверие, генерал-лейтенант Оник Гаспарян отметил, что в основе деятельности возглавляемой им структуры будет заложена идея командной работы, что приведет к более желаемым результатам.
В ходе встречи были обсуждены также и вопросы, касающиеся осуществляемых в Вооруженных силах превентивных противоэпидемических мероприятий.