Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ, ԶՈՒ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ԳՇ նորանշանակ պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 10-ին ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Կարևորելով Օնիկ Գասպարյանի զինվորական կենսագրությունը, հրամանատարական բոլոր օղակներում նրա ծառայությունը՝ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ այսուհետ ևս վաստակաշատ գեներալը ջանք ու եռանդ չի խնայի ներդնելու իր գիտելիքներն ու ողջ մասնագիտական ներուժը զինված ուժերի առջև դրված խնդիրները բարձր մակարդակով կատարելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը նշել է, որ իր ղեկավարած կառույցի հիմքում դրվելու է թիմային աշխատանքի գաղափարը, ինչն էլ հանգեցնելու է առավել ցանկալի արդյունքի։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև զինված ուժերում իրականացվող հակահամաճարակային կանխարգելիչ միջոցառումներին վերաբերող հարցեր։

Defense minister Tonoyan introduces new Chief of General Staff of Armed Forces
YEREVAN, JUNE 10, ARMENPRESS. Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan introduced today new Chief of the General Staff of the Armed Forces Onik Gasparyan to the leadership staff of the ministry, the armed forces and the general staff, the ministry told Armenpress.
Highlighting Mr. Gasparyan’s military biography, the defense minister expressed confidence that he will make all efforts to serve his knowledge and entire professional potential for fulfilling the tasks set before the armed forces at the highest level.
Lieutenant-General Onik Gasparyan in turn thanked for the trust and stated that the structure led by him will be based on the idea of a team work which will lead to the desirable result.
Issues relating to the ongoing anti-epidemic measures in the armed forces were discussed during the meeting.