Արտակարգ դրության հայտարարումից ի վեր Հայաստան է վերադարձել շուրջ 23 հազար ՀՀ քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արտակարգ դրության հայտարարումից ի վեր մայիսի 6-ի դրությամբ շուրջ 23 հազար ՀՀ քաղաքացի է վերադարձել Հայաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մայիսի 16-ին առցանց մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ներկայացնելով «100 փաստ նոր Հայաստանի մասին»:
«Հայաստանում արտակարգ դրության հայտարարումից ի վեր մայիսի 6-ի դրությամբ շուրջ 23 հազար ՀՀ քաղաքացի է վերադարձել Հայաստան այն պայմաններում, երբ դադարել էին օդային բազմաթիվ փոխադրումներ, բազմաթիվ ընկերություններ դադարեցրել էին իրենց աշխատանքը»,- ասաց Փաշինյանը։
ՀՀ վարչապետը հայտնեց, որ առաջիկայում ևս պլանավորված են չվերթներ և քաղաքացիների վերադարձի գործընթացը շարունակվելու է։ Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց Սփյուռքի անհատներին ու կազմակերպություններին, որոնք աջակցում են կառավարությանը այս գործընթացը կազմակերպելու հարցում:

Nearly 23,000 Armenian citizens returned to homeland during state of emergency
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS. Since the declaration of the state of emergency in Armenia, nearly 23,000 citizens of Armenia have returned to homeland as of May 6, Prime Minister Nikol Pashinyan said at a press conference today, introducing 100 facts about the new Armenia.
“Nearly 23,000 Armenian citizens have returned to Armenia after the state of emergency has been declared in the country, in case when many air transportations, many airlines have suspended their operation”, the PM said.
Pashinyan informed that flights will also take place in the future and the process of returning the citizens will continue. He thanked the Diaspora’s individuals and organizations for assisting the government to organize this process.