Ուկրաինայից չարտերային չվերթով Հայաստան կժամանի ավելի քան 60 ուղևոր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «SkyUp» ուկրաինական ավիաընկերության չարտերային չվերթով մարտի 25-ին Ուկրաինայից Հայաստան կժամանի 62 ուղևոր։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է Ուկրաինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը։
«Այս պահին Ուկրաինայից Հայաստան է մեկնել 62 ուղևոր (թվերը նախնական են)։ Նրանց ճնշող մեծամասնությունը ՀՀ քաղաքացիներ են: Նախատեսվում է, որ մոտ 95 հոգի Երևանից նույն օդանավով կմեկնի Կիև»,- գրել է Սեյրանյանը:
Հայաստանում մարտի 25-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 265 է: Թեստերից 1315-ը բացասական արդյունք են տվել:

Чартерным рейсом из Украины в Армению прилетят более 60 пассажиров
Чартерным рейсом украинской авиакомпании “SkyUp” 25 марта из Украины в Армению прибудут 62 пассажира.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook сообщил чрезвычайный и полномочный посол Армении в Украине Тигран Сейранян.
“На данный момент из Украины в Армению вылетают 62 пассажира (цифры предварительные). Подавляющее большинство из них - граждане Армении. Предполагается, что около 95 человек на том же самолете отправится из Еревана в Киев”, - написал Сейранян.
По состоянию на 10:00 25 марта в Армении общее число подтвержденных случаев коронавируса составило 265. 1315 тестов на коронавирус с отрицательным результатом.