Հայաստանում չկան արտակարգ դրության պատճառով հետաձգված ներդրումային ծրագրեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հայտարարված արտակարգ դրության պատճառով հետաձգված ներդրումային ծրագրեր չկան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մարտի 19-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը:
«Մեզ հայտնի չեն ընթացքում գտնվող այնպիսի ծրագրեր, որոնք արտակարգ դրության պատճառով կասեցված կամ հետաձգված լինեն: Ընթացքում գտնվող ծրագրերն իրենց որոշակի զարգացումների մեջ են: Չկան այդպիսի դեպքեր: Իրավիճակից առաջացող դժվարություններ, եթե ծագեն, մենք պատրաստ ենք դրանք դեպք առ դեպք քննարկել և հասկանալ, թե ինչ կարող ենք անել, որ դրանք իրենց նախատեսված ընթացքից շատ հետ չընկնեն»,- ասաց Խաչատրյանը:
Կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 122 է, որից մեկն արձանագրվել է ինֆեկցիոն հիվանդանոցում աշխատող բուժքրոջ մոտ: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

There are no investment projects cancelled due to state of emergency – Minister
YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. There are no investment projects in Armenia cancelled due to the state of emergency, ARMENPRESS reports the Minister of Economy Tigran Kahachatryan said in a press conference on March 19.
''We have no information about ongoing projects that have been suspended or cancelled due to the state of emergency'', the Minister said, adding that if there are difficulties conditioned by the situation, the Government is ready to discuss them case by case to understand what can be done to help them.
Confirmed coronavirus cases in Armenia has reached 12. One patient has recovered and been discharged from hospital.