Հակոբ Արշակյանը քաղաքացիներին կոչ արեց օգտվել առցանց ծառայություններից
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը քաղաքացիներին կոչ արեց օգտվել առցանց ծառայություններից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Արշակյանն ասաց մարտի 17-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ես ևս մեկ անգամ կոչ եմ անում մեր համաքաղաքացիներին՝ օգտվել առցանց ծառայություններից: Հասկանալի է, որ բնակչության շատ շերտերիn հասանելի չէ դա: Ուղղակի մեր երիտասարդներին կխնդրեմ, որպեսզի մեկ անգամ ժամանակ ծախսեն մի փոքր, փորձեն սովորեցնեն մեր տարիքով ավելի մեծ քաղաքացիներին»,- ասաց Արշակյանը:
Հակոբ Արշակյանը նշեց, որ սոցիալական վճարներն ու կենսաթոշակները, բոլոր այն դեպքերում, երբ դրանք հնարավոր է բնակարաններում հասցնել քաղաքացիներին, հրահանգվել է, որպեսի կազմակերպվի այդ գործընթացը:
ՀՀ կառավարությունը Հայաստանում արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշում ընդունեց: Որոշումը կայացվեց գործադիրի մարտի 16-ի նիստում՝ հաշվի առնելով աշխարհում և Հայաստանում նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման և այն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից պանդեմիա որակվելու հանգամանքը:
«Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում 2020 թվականի մարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-ն հայտարարել արտակարգ դրություն»,-նշված է ՀՀ կառավարության որոշման նախագծում:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 72-ի: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

Министр высокотехнологической промышленности призвал граждан пользоваться онлайн- услугами
Министр высокотехнологической промышленности Армении Акоп Аршакян призвал граждан пользоваться онлайн-услугами. Как сообщает Арменпресс, Аршакян сказал об этом на пресс-конференции 17 марта.
«Я еще раз призываю наших сограждан пользоваться онлайн-услугами. Понятно, что они доступны не для многих слоев населения. Я просто попрошу нашу молодежь потратить немного времени и попытаться научить наших граждан старшего возраста пользоваться этими услугами», - сказал Аршакян.
Акоп Аршакян отметил, что социальные выплаты и пенсии, во всех случаях, когда они могут быть доставлены гражданам в квартирах, были поручены для организации процесса.
Акоп Аршакян отметил, что социальные выплаты и пенсии, во всех случаях, когда возможно доставить гражданам до дома, поручено организовать этот процесс.
Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 72. Первый случай коронавируса в Армении был зафиксирован 1 марта. Гражданин приехал в Армению из Ирана. Он уже выздоровел и выписался из больницы.