Աննա Հակոբյանն իր երախտագիտությունն է հայտնել բժիշկներին կատարած ահռելի աշխատանքի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը շնորհակալական նամակ ու քաղցրավենիք է ուղարկել «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի բուժանձնակազմին՝ երախտագիտություն հայտնելով նրանց աշխատանքի համար: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս տեղեկությունը հաստատեց Աննա Հակոբյանի խոսնակ Հասմիկ Հարությունյանը:
«Տիկին Հակոբյանը հետևում է այս օրերին բժիշկների կատարած ահռելի աշխատանքին: Նամակ ու քաղցրավենիք ուղարկելը մի փոքր ժեստ է, որով Աննա Հակոբյանն իր երախտագիտությունն է հայտնում բոլոր բուժաշխատողներին, ինչպես «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական, այնպես էլ մյուս բուժհաստատությունների: Նրանք գտնվում են առաջին գծում, ցուցաբերում են բարձր որակներ, օր ու գիշեր պայքարում են համաճարակի դեմ: Տիկին Հակոբյանն իր շնորհակալությունն է հայտնել, մաղթել քաջ առողջություն և նշել, որ այս անհամաչափ ընթացող պատերազմում հաղթանակը գրանցելու են բժիշկները»,-ասաց Հասմիկ Հարությունյանը:
ՀՀ կառավարությունը Հայաստանում արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշում ընդունեց: Որոշումը կայացվեց գործադիրի մարտի 16-ի նիստում՝ հաշվի առնելով աշխարհում և Հայաստանում նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման և այն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից պանդեմիա որակվելու հանգամանքը: «Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում 2020 թվականի մարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-ն հայտարարել արտակարգ դրություն»,-նշված է ՀՀ կառավարության որոշման նախագծում: Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 64 դեպք: Առաջին հիվանդն ապաքինվել և դուրս է գրվել հիվանդանոցից: «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցը վերապրոֆիլավորվել է և սպասարկում է միայն կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով և հաստատված պացիենտներին:

YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. Spouse of the Armenian prime minister Anna Hakobyan has sent a letter of gratitude, as well as sweets to the medical staff of Nork Infection Clinic Hospital to thank them for the work they do during the current coronavirus crisis, Mrs. Hakobyan’s spokesperson Hasmik Harutyunyan told Armenpress.
“Mrs. Hakobyan follows the great work done by doctors these days. Sending a letter and sweets is a small step through which Anna Hakobyan is expressing her gratitude to all medics, including those working in Nork Infection Hospital and other medical centers. These healthcare workers are in the frontline, demonstrate high qualities and fight against the virus day and night. Mrs. Hakobyan thanked for this, wished good health and stated that doctors will record the victory in this disproportionate war”, the spokesperson said.
On March 16 Armenia declared a 30-day state of emergency to fight against the spread of the novel coronavirus. The state of emergency is effective until April 14, at 17:00. As of now, the number of confirmed coronavirus cases in Armenia is 64, one patient has recovered.