Իրանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է բնականոն գործունեությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում Հայաստանի դեսպանությունը ողջ անձնակազմով շարունակում է իր բնականոն գործունեությունն իր գործառույթների ողջ ծավալով, այդ թվում՝ շուրջօրյա ծառայություն մատուցելով ՀՀ քաղաքացիներին և ձեռնարկելով բոլոր հնարավոր քայլերը ՀՀ քաղաքացիների առջև ծառացած խնդիրների լուծման ուղղությամբ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ԻԻՀ-ու ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջում։
«Ի պատասխան քաղաքացիների կողմից արված մի շարք հարցադրումների՝ կապված դեսպանության աշխատանքի հետ, հայտնում ենք, որ ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանությունը ողջ անձնակազմով շարունակում է իր բնականոն գործունեությունն իր գործառույթների ողջ ծավալով, այդ թվում՝ շուրջօրյա ծառայություն մատուցելով ՀՀ քաղաքացիներին և ձեռնարկելով բոլոր հնարավոր քայլերը մեր քաղաքացիների առջև ծառացած խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Դեսպանությունում գործում է թեժ գիծ, պահպանվում է մշտական կապ Իրանում գտնվող մեր հայրենակիցների հետ:
Վերոնշյալ գործառույթների արդյունավետ իրականացման համար որոշում է կայացվել ժամանակավորապես դադարեցնել հյուպատոսական հերթագրումը և ընդունելությունը, որոնք տեխնիկական, կազմակերպական անհրաժեշտ միջոցառումների իրականացումից հետո լիարժեքորեն կվերականգնվեն»,- ասվում է գրառման մեջ:
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը փետրվարի 23-ի առավոտյան տեղեկացրել էր, որ սկսած 2020 թ. փետրվարի 23-ից ժամանակավորապես դադարեցնում է հյուպատոսական բաժնի աշխատանքը՝ քաղաքացիների հերթագրումը և ընդունելությունը:
«Դեսպանությունը հայցում է քաղաքացիների ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների համար:
Հյուպատոսական բաժնի աշխատանքի վերսկսման վերաբերյալ ՀՀ դեսպանությունը լրացուցիչ կտեղեկացնի»,- ասվել էր հաղորդագրության մեջ:
ՆախօրեինԻրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը, հաշվի առնելով Իրանում կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը և վարակի հնարավոր տարածման վտանգը, հորդորել էէ ԻԻՀ տարածքում գտնվող հայաստանցիներին կապ հաստատել ՀՀ դեսպանության հետ և տեղեկություն տրամադրել գտնվելու վայրի վերաբերյալ:

Посольство Армении в  Иране продолжает работать в  нормальном режиме
Персонал посольства Республики Армения в Иране продолжает   полноценную деятельность – в полном объеме, в том числе оказывает круглосуточное обслуживание граждан  Республики Армения и принимает все возможные меры для решения проблем, стоящих перед гражданами Республики Армения.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщается на странице посольства Армении в ИРИ  в Facebook.
«В ответ на ряд запросов граждан в отношении работы посольства мы информируем, что посольство Республики Армения в Исламской Республике Иран продолжает свою обычную деятельность по всему спектру своих функций, включая 24-часовое   обслуживание граждан  Армении и принятие всех возможных мер для решения проблем, стоящих перед нашими гражданами.
Посольство установило  горячую линию и поддерживает постоянную связь с нашими соотечественниками в Иране.
Для эффективного осуществления этих функций было решено временно приостановить консульскую регистрацию и прием, что  будет полностью восстановлено после осуществления необходимых технических, организационных мероприятий», - говорится в сообщении.
Посольство Республики Армения в Исламской Республике Иран сообщило, что с   23 февраля 2020 года временно приостановлена работа консульского отдела - регистрация и прием граждан.
«Посольство приносит извинения гражданам за доставленные неудобства.
Посольство Республики Армения предоставит дополнительную информацию о возобновлении работы консульского отдела», - говорится в сообщении.
Накануне посольство Республики Армения в Исламской Республике Иран, учитывая ситуацию с коронавирусом в Иране и риск возможного распространения инфекции, призвало граждан РА, находящихся на территории Ирана, связаться с посольством Республики Армения и предоставить информацию о своем местонахождении.