Օրվա ընթացքում Ուհանում ապաքինվածների թիվն առաջին անգամ գերազանցել Է վարակվածների թիվը. «Սինհուա»
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի Ուհան քաղաքում նոր կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո ապաքինվածների թիվն օրվա ընթացքում առաջին անգամ գերազանցել Է այն վարակվածների թիվը, որոնք ընդունվել են բուժհաստատություններ: Այդ մասին փետրվարի 21-ին հայտնել Է «Սինհուա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով ՉԺՀ-ի առողջապահության գործերի պետական կոմիտեի ներկայացուցիչ Մի Ֆենին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նա նաեւ նշել Է, որ Չինաստանում առաջին անգամ համաճարակի սկսվելուց ի վեր օրվա ընթացքում գրանցվել Է ապաքինվածների ռեկորդային ցուցանիշ: Այսպես, փետրվարի 20-ին ամբողջ երկրի հիվանդանոցներից դուրս Է գրվել ավելի քան 2 հազար մարդ:
Նոր կորոնավիրուսի (2019-nCoV) բռնկումը գրանցվել Է 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջին Կենտրոնական Չինաստանի ամենախտաբնակ քաղաքում՝ 12-միլիոնանոց Ուհանում: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն այն ճանաչել Է միջազգային մասշտաբի արտակարգ դրություն՝ բնութագրելով որպես համաճարակ՝ բազմաթիվ օջախներով: ՉԺՀ-ի սահմաններւց դուրս վարակման դեպքեր են հայտնաբերվել 25 երկրում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: число выздоровевших за день в Ухане впервые превысило число зараженных за сутки
Число излечившихся после заражения новым коронавирусом в китайском Ухане впервые за день превысило число инфицированных, поступивших в медучреждения за сутки. Об этом в пятницу сообщает агентство "Синьхуа" со ссылкой на представителя Государственного комитета по делам здравоохранения КНР Ми Фэна.
Он также отметил, что в Китае впервые с начала эпидемии зарегистрирован рекордный показатель выздоровевших за день. Так, в течение четверга из больниц по всей стране были выписаны более 2 тыс. человек,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Вспышка нового коронавируса (2019-nCoV) была зафиксирована в конце декабря 2019 года в самом густонаселенном городе Центрального Китая - 12-миллионном Ухане. Всемирная организация здравоохранения признала ее чрезвычайной ситуацией международного масштаба, охарактеризовав как эпидемию с многочисленными очагами. За пределами КНР случаи заражения были выявлены в 25 странах.