Վթարված «Գազել»-ի վարորդն առավոտյան չի անցել սթափության վիճակի զննություն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում 99 համարի երթուղին սպասարկող մարդատար «Գազել»-ի վարորդ, 59-ամյա Օնիկ Ադամյանը փետրվարի 5-ին չի ներկայացել երթակարգավարման կետ և չի անցել սթափության վիճակի զննություն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղարՀակոբ Կարապետյանը:
«Ընդհանրապես, որպես կանոն, յուրաքանչյուր առավոտ երթուղային տաքսու վարորդները ներկայանում են երթակարգավարման կետ, ստանում են ուղեգիր և անցնում սթափության վիճակի զննություն: Իսկ տվյալ վարորդի խախտումների հետևանքները պարզ կդառնան Ճանապարհային ոստիկանության կողմից քննությունից հետո»,- ասաց Կարապետյանը:
Երևանի Իսակով պողոտայում փետրվարի 5-ին ժամը 08:50-ի սահմաններում 99 համարի երթուղին սպասարկող մարդատար «Գազել»-ը բախվել է «Հոնդա»-ին, այնուհետև ծառին: «Գազել»-ի հինգ ուղևորի և վարորդին տեղափոխել են հիվանդանոց:
Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների` «Գազել»-ի վարորդը տեղում ենթարկվել է սթափության փորձաքննության և պարզվել է, որ նա ավտոմեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում:

YEREVAN, FEBRUARY 5, ARMENPRESS. The driver of a public minibus, known as marshrutka, in Yerevan who crashed the vehicle into a Honda sedan on a highway during rush hour and then slammed into a tree had failed to show up for the daily sobriety test in the morning earlier, Yerevan Mayor Hayk Marutyan’s spokesperson Hakob Karapetyan told ARMENPRESS.
He said that as a rule, every morning the drivers report to the central station for registration and pass a sobriety test. “While the consequences of this given driver’s violations will be revealed after the traffic police’s investigation”, he said.
The minibus had passengers on board at the time of the crash, 5 of them have been hospitalized.
The driver was also hospitalized. According to unconfirmed media reports, the driver was heavily intoxicated.