Քաղաքացու հետ տարվող աշխատանքը լինելու է նոր որակի. ՀՀ ոստիկանությունում փոփոխություններ են սպասվում
Քաղաքացու հետ տարվող աշխատանքը լինելու է նոր որակի. ՀՀ ոստիկանությունում
փոփոխություններ են սպասվում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունում փոփոխություններ են սպասվում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը:
«Նոր որակի ոստիկանություն ենք ունենալու: Դատաիրավական բարեփոխումների շրջանակում այժմ քննարկվում է նաև ոստիկանությունում փոփոխությունների հարցը: Արդեն կա հայեցակարգը, կարծում եմ, որ փոփոխությունները տեսանելի կլինեն»,-ասաց Արման Սարգսյանը:
Նա նշեց, որ փոփոխություններն առաջին հերթին վերաբերում են ոստիկանի նոր կերպարի ձևավորմանը: Ոստիկանը պետք է լինի ավելի կրթված, իր իրավունքներին պարտականություններին լավ տիրապետող:
«Ոստիկանությունը կենդանի օրգանիզմ է և փոփոխության է ենթարկվում, ինչը դրական է: Վստահեցնում եմ, որ քաղաքացու հետ տարվող աշխատանքը լինելու է նոր որակի»,-ասաց Արման Սարգսյանը:

Changes expected in Police of Armenia, says Acting Police Chief
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. Changes are expected in the Police of Armenia, Acting Police Chief Arman Sargsyan told reporters at a briefing.
“We are going to have a new-quality police. On the sidelines of the judicial reforms the issue of making changes in the Police is also being discussed. The concept already exists, and I think that the changes will be visible”, he said.
The Acting Police Chief said these changes firstly relate to the formation of a new image of a police officer. The police officer should be more educated and be well aware of his duties and rights.
“Police is a living organism and is changing which is positive. I assure you that the work done with the citizen is going to be of new quality”, he said.