Աննա Հակոբյանը խորհուրդ է տալիս իրենից հովանավորչություն չսպասել՝ անկախ նրանից, թե ում հետ քանի անգամ է սուրճ խմել
Աննա Հակոբյանը խորհուրդ է տալիս իրենից հովանավորչություն չսպասել՝ անկախ
նրանից, թե ում հետ քանի անգամ է սուրճ խմել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տիկինը՝ Աննա Հակոբյանը, չի պատրաստվում որևէ մեկի համար աշխատանքի միջնորդի դեր ստանձնել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Բյուրական» արվեստի ակադեմայում «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործունեության մեկնարկի իր ելույթում անդրադառնալով ՀՀ վարչապետի տիկնոջ կարգավիճակին՝ Աննա Հակոբյանն ասաց, որ իր բոլոր պատկերացումները գերազանցել են այն կարծրատիպերը, որոնք կան առաջին դեմքի կնոջ վերաբերյալ:
«Այս երկու ամսվա ընթացքում մարդիկ ինձ վերաբերվեցին որպես կնոջ, ով կարող է թաքուն ազդել ամուսնու քաղաքական որոշումների վրա, միջնորդի, որ ամուսինն ընդունի այս կամ այն անձնավորությանը, կամ հավանություն տա նրանց առաջարկություններին: Մարդիկ ինձ վերաբերվեցին որպես կնոջ, ով կարող է ներքին կարգով միջնորդել, որպեսզի ծանոթները, ծանոթների ծանոթները և նրանց ծանոթներն աշխատանքի անցնեն նախարարություններում: Ես ինձ զգացի կին, ումից զգուշավորություն են զգում կառավարության շատ անդամներ, իսկ ինձ մտերիմ լինելը համարվում է առավելություն՝ անձնական հարցերը լուծելու համար»,- նշեց Հակոբյանը և խոստովանեց, որ այդ փաստն իր համար շատ հիասթափեցնող էր:
«Ես խնդրում եմ, որ այստեղ ասվածն ընդունվի ի գիտություն՝ հիմնադրամի գործունեությունից ավելի որևէ դերակատարություն ինձ չվերագրել և որևէ ակնկալիք չունենալ: Ես չունեմ սիրած դերասաններ, երգիչներ, երգչուհիներ: Չեմ պատրաստվում մարդկանց աշխատանքի տեղավորելու միջնորդություններ անել»,- նշեց վարչապետի կինը:
Հակոբյանը խորհուրդ տվեց իրենից հովանավորչություն չսպասել՝ անկախ այն բանից, թե ում հետ քանի անգամ է սուրճ խմել։

Don’t expect behind-the-scenes backing for anyone, PM’s wife says slamming cronyism
YEREVAN, JULY 13, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan’s wife Mrs. Anna Hakobyan says she doesn’t plan to assume the role of a mediator for anyone for employment.
Speaking about the status of the PM’s spouse at an event at the Byurakan arts academy where her “My Step” Foundation was launched, Hakobyan said that all her perceptions have exceeded the stereotypes which exist about the wife of the first figure.
“During these two months people treated me as a woman who can secretly influence her husband’s political decisions, as a mediator for her husband to hold a meeting with a given individual, or endorse their proposals. People treated me as a woman who can mediate behind the scenes in order for friends, friends of friends and their friends get hired in ministries. I have felt like a woman whom many government members feel cautious about, and find being friends with me as a privilege for solving personal issues,” Hakobyan said, admitting that this fact was very disappointing for her.
“I am asking for what I say here to be noted and not to attribute any role beyond the foundation’s activities to me and not have any expectations. I don’t have favorite actors, singers. I am not going to make mediations to give office to anyone,” she said.
The PM’s wife advised not to expect patronage from her regardless of how many times she has had coffee with any given individual.