ԱԺ քառօրյայի մայիսի 2-ի նիստը չկայացավ քվորում չլինելու պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը չկայացած հայտարարեց մայիսի 2-ի նիստը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ԱԺ նախագահը հայտարարեց, որ անհրաժեշտ քանակով պատգամավորներ չեն գրանցվել, ուստի նիստը համարվում է չկայացած: Ժամը 14:00-ի դրությամբ գրանցվել էր 33 պատգամավոր: Քվորում ապահովելու համար անհրաժեշտ է 53 պատգամավորի ներկայություն:
ԱԺ քառօրյա նիստը չէր մեկնարկել նաև առավոտյան, քանի որ ժամը 10:00-ի դրությամբ գրանցվել էր 29 պատգամավոր: ԱԺ նախագահը հայտարարել էր, որ Ազգային ժողովի կանոնակարգի համաձայն` 4 ժամվա ընթացքում պատգամավորների գրանցումը շարունակվելու է, իսկ եթե այդ ընթացքում անհրաժեշտ քանակով ձայներ չապահովվեն, նիստը կհամարվի չկայացած:
Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանն էլ հայտարարել է, որ «Ծառուկյան» խմբակցությունը քաղաքական բոյկոտ է հայտարարում և չի մասնակցելու քառօրյա նիստերի աշխատանքներին:

YEREVAN, MAY 2, ARMENPRESS. The May 2 session of the four-day sitting of the Armenian parliament was cancelled due to absence of quorum, reports Armenpress.
Speaker of the parliament Ara Babloyan said the session is considered cancelled as the quorum was not ensured.
As of 14:00, 33 lawmakers were registered, but the quorum requires presence of 53 MPs.
The session also didn’t launch in the morning since as of 10:00 there were 29 MPs registered. The Speaker announced that according to the parliament’s Rules of Procedure, the registration continues until there is a quorum, but no more than 4 hours.
Vahe Enfiajyan, secretary of the Tsarukyan faction, said their faction announces a political boycott and will not participate in these four-day sitting works.