ՀՀ դեսպանը հանդիպել է Եգիպտոսի Ներկայացուցիչների Պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձաժողովի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան Արմեն Մելքոնյանը դեկտեմբերի 17-ին հանդիպեց Եգիպտոսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Տարեկ Ռադուանի հետ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Մելքոնյանը ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքականության և տնտեսական զարգացման առաջնահերթությունները: Քննարկվեցին երկու երկրների միջև միջխորհրդարանական կապերի զարգացման հնարավորությունները։
Ներկայացուցիչների Պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահն իր հերթին խոսեց ներկա փուլում Եգիպտոսի առջև ծառացած խնդիրների և մարտահրավերների մասին։
Երկուստեք բարձր գնահատելով դարավոր ավանդույթներ ունեցող հայ-եգիպտական բարեկամությունը՝ զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին քաղաքական և տնտեսական համագործակցության օրակարգի, ինչպես նաև տարածաշրջանային մի շարք հարցերի շուրջ։

Armenian Ambassador meets with chairman of foreign relations committee of Egypt’s House of Representatives
YEREVAN, DECEMBER 18, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to Egypt Armen Melkonyan on December 17 met with chairman of the foreign relations committee of the Egyptian House of Representatives (Parliament) Tarek Radwan, press service of the Armenian foreign ministry told Armenpress.
During the meeting Ambassador Melkonyan presented Armenia’s foreign policy and economic development priorities. The opportunities of development of inter-parliamentary ties between the two countries were also discussed.
The Egyptian official touched upon the current issues and challenges faced by his country.
The officials highly appreciated the centuries-old Armenian-Egyptian friendship and exchanged views on the political and economic cooperation agenda, as well as on a number of regional issues.