Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 2-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Դեսպան Ֆարնուորթը շնորհավորել է Վիգեն Սարգսյանին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություն աշխատանքային գործունեության մեջ: Վիգեն Սարգսյանն իր հերթին նշել է, որ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանը և Միացյալ Թագավորությունը արդյունավետ համագործակցություն են իրականացնում և վստահություն է հայտնել, որ այդ հարաբերությունները առավել կընդլայնվեն և կխորանան:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Դեվիդ Ռոսս Էթելլին (նստավայրը ք.Թբիլիսի) ՀՀ-ում հավատարմագրվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ գործունեություն:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-բրիտանական պաշտպանական համագործակցության ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:

Виген Саргсян принял посла Великобритании в Армении
Министр обороны Армении Виген Саргсян 2 ноября принял чрезвычайного и полномочного посла  Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Джудит Маргарет Фарнворт. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Минобороны РА.
Посол Фарнворт поблагодарила Вигена Саргсяна в связи с назначением на должность министра обороны РА, пожелав успехов в дальнейшей трудовой деятельности.
Саргсян, в свою очередь, отметил, что в оборонной сфере  Армения и Великобритания осуществляют эффективное сотрудничество, выразив уверенность, что эти отношения еще более расширятся и углубятся.
Глава оборонного ведомства поздравил новоназначенного военного атташе Соединенного Королевства в РА Дэвида Росса Этелла (резиденция – в Тбилиси) по случаю аккредитации в Армении, пожелав ему эффективной работы.
В ходе встречи стороны затронули представляющие обоюдный интерес вопросы армяно-британского сотрудничества в оборонной сфере, а также вопросы региональной безопасности.