Օտարերկրյա դիվանագետները Երևանում հեծանվավազքի մրցույթի կմասնակցեն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության և Երևանի քաղաքապետարանի, «Ջի Էմ Ջի մեդիա գրուպ» ընկերության նախաձեռնությամբ Երևանում Սահմանդրության օրվա առիթով հուլիսի 5-ին կկայանա հեծանվավազքի մրցույթ:
Հեծանվավազքին կմասնակցեն Հայաստանում գործող պետական կառույցների ներկայացուցիչները, գործարարներ, դիվանագիտական կառույցների ներկայացուցիչներ: «Այս միջոցառումը շատ համահունչ է նախարարության կողմից իրակացվող միջոցառմանը: Նախարար ողջունել է առաջարկությունը և փորձել աջակցել: Այս տարի, բացի նախարարության աշխատակիցների մասնակցությունից, նախարարությունն իր վրա է վերցրել կազմակերպչական աշխատանքերը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց նախարարի մամուլի խոսնակ Աստղիկ Մարտիրոսյանը:
«Ջի Էմ Ջի մեդիա գրուպ» ընկերության ներկայացուցիչ Մարիամ Մանուկյանի խոսքով`  հեծանվավազքը կլինի մրցութային և առաջինից երրորդ տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները կստանան համապատասխան մրցանակներ և պատվոգրեր: «Մրցույթին մինչ օրս մասնակցության հայտ են ներկայացրել Բրազիլիայի, Հնդկաստանի, ԱՄՆ-ի և Ռումինիայի դեսպանատան  աշխատակիցները: Հեծանվավազքին կմասնակցեն անձամբ դեսպանները»,-ասաց Մանուկյանը:
Մրցույթին հնարավոր է մասնակցի նաև ՀՀ սպորտի և երիտասարդության նախարար Գաբրիել Ղազարյանը: Մրցավազքը կսկսվի Հանրապետության հրապարակից և կավարտվի Երևանի քաղաքապետարանի մոտ` 5 կմ երկարությամբ: Մրցույթն անցկացվում է արդեն երրորդ տարին և նվիրված է Սահմանդրության օրվան:

Зарубежные дипломаты примут участие в велопробеге в Ереване
По инициативе компании «GMG Media Group», Mинистерство по делам спорта и молодежи Армении и мэрия Еревана организуют 5-го июля в Ереване велопробег.
В нем примут участие представители госструктур, бизнесмены, представители дипкорпуса. «Министр приветствовал идею проведения в Ереване велопробега и обещал содействие. Министерство взяло на себя организацию мероприятия»,- сказала на встрече с журналистами пресс-секретарь Министерства по делам спорта и молодежи Армении Астхик Мартиросян.
Как передает «Арменпресс», представитель компании «GMG Media Group» Мариам Манукян сообщила, что велопробег будет состязательным, победители получат призы и грамоты. «Пока заявки на участие представили посольства Бразилии, Индии, США и Румынии. Примут участие сами послы»,- сказала Мариам Манукян.
Возможно, что примет участие и министр спорта Габриэл Казарян. Маршрут пробега – от площади Республики до мэрии Ереван, около 5 км. Конкурс проводится уже третий год и посвящается дню Конституции.