Սարգիս Հովսեփյանը՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄՆԵՊՐԵՍ:  Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրամանով` «Փյունիկի» և Հայաստանի Մ-21 տարեկանների ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սարգիս Հովսեփյանը նշանակվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Հայաստանի ազգային հավաքականի լեգենդար ավագ Սարգիս Հովսեփյանը Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում խաղադաշտ է դուրս եկել 132 անգամ: Սա հայկական ֆուտբոլի համար բացարձակ ռեկորդ է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն:
Մարզչական կարիերան Սարգիս Հովսեփյանը սկսել է 2013 թվականից՝ գլխավորելով Հայաստանի բազմակի չեմպիոն «Փյունիկը»: 2014 թվականին Հովսեփյանը գլխավորել է Հայաստանի Մ-19 տարեկանների ազգային հավաքականը, իսկ 2014 թվականի նոյեմբերից գլխավորում է Հայաստանի Մ-21 տարեկանների ազգային հավաքականը:

Саргис Овсепян будет временно исполнять обязанности главного тренера сборной Армении
По приказу председателя Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна главного тренера команды «Пюник» и сборной Армении в возрастной группе М-21 Саргиса Овсепяна назначили врио главного тренера Национальной сборной Армении.
Легендарный Саргис Овсепян-старший играл за сборную Армении 132 раза, это самый высокий рекорд в Армении. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Федерация футбола Армении.
Свою тренерскую карьеру Саргис Овсепян начал в 2013 году, возглавив многократный чемпион Армении команду «Пюник». В 2014 году  Саргис Овсепян возглавил сборную Армении в возрастной группе М-19, а с ноября - сборную Армении в возрастной группе М-21.