Քիմ Քաշքաշյանը Տորոնտոյում մասնակցել է Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված համերգին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Տորոնտո քաղաքում մարտի 1-ին տեղի է ունեցել համերգ` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից,  «Ի հիշատակ» խորագրով համերգը կայացել է Տորոնտոյի Թագավորական կոնսերվատորիայի «Մազզոլենի» դահլիճում` հանրահայտ «Ամիչի» եռյակի և աշխարհահռչակ ալտիստ, «Գրեմմի» մրցանակի դափնեկիր Քիմ Քաշքաշյանի կատարմամբ:
Համերգին ներկա է եղել աշխատանքային այցով Կանադայում գտնվող ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը:
Համերգից առաջ հղած իր ողջույնի խոսքում Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանն անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին, խոսել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման և դատապարտման կարևորությունից` շեշտելով մարդկության դեմ իրականացված նման ոճիրները հետագայում բացառելու անհրաժեշտությունը:

Kim Kashkashian performed at Armenian Genocide Centennial Commemoration concert in Toronto
YEREVAN, 2 MARCH, ARMENPRESS. A concert dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide was held with the support of the Embassy of the Republic of Armenia in Canada on March 1. As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, the concert called “In Memory” was held at the Mazzoleni Concert Hall of the Royal Conservatory of Toronto and included performances by the famous Amici Trio and world-famous violist, Grammy Award winner Kim Kashkashian.
In his welcome speech prior to the concert, Armenia’s Ambassador to Canada Armen Yeganyan touched upon the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide, talked about the importance of the recognition and condemnation of the Armenian Genocide and stressed the need to rule out such crimes against humanity in the future.