Ականի պայթյունից վիրավորված Ռուբեն Խլղաթյանին 2 օրից դուրս կգրեն հիվանդանոցից
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Քաշաթաղի շրջանում ականի պայթյունից վիրավորված Ռուբեն Խլղաթյանը երկու օրից դուրս կգրվի հիվանդանոցից: Այդ մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեց  «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի մամուլի քարտուղար Շուշան Հունանյանը: Նրա տեղեկացմամբ` տուժածներից Արթուր Բաղդասարյանը տեղափոխվել է հիվանդասենյակ, իսկ Գառնիկ Ավետիսյանը դեռ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում է և պետք է վիրահատվի: Բժիշկները նրա վիճակը գնահատում են կայուն:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ռուբեն Խլղաթյանն ու Գառնիկ Ավետիսյանը վիրահատվել են: Վիրահատել էին Ռուբեն Խլղաթյանի ձեռքի 5-րդ կոտրված մատը, իսկ գանգուղեղային սալջարդի համար վիրահատության կարիք չէր եղել: Գառնիկ Ավետիսյանը, ով սրունքի բաց կոտրվածք էր ստացել, ևս բարեհաջող վիրահատության է ենթարկվել:
Հուլիսի 22-ին` առավոտյան ժամը 06.30-ին սահմաններում, ԼՂՀ-ի Քաշաթաղի շրջանի Վաղազին գյուղում «Տոյոտա պրադո» մակնիշի 71OM100 պետհամարանիշի ավտոմեքենան պայթել էր ականապատ տարածքում: Մեքենայում գտնված 4 անձանցից մեկը տեղում մահացել էր, իսկ 3-ը, որոնց թվում է նաև Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը, ուղղաթիռով տեղափոխվել էին Երևան:

Пострадавший в результате взрыва мины мэр Армавира через два дня будет выписан из больницы
Пострадавший в результате взрыва мины в Кашатагском районе Нагорно-Карабахской Республики мэр города Армавира Рубен Хлгатян через два дня будет выписан из больницы. В беседе с Арменпресс пресс-секретарь медицинского центра “Эребуни” Шушан Унанян сообщила, другой пострадавший, Артур Багдасарян, переведен в больничную палату, а Гарник Аветисян еще находится в реанимационном отделении. Аветисяна должны оперировать. Врачи оценивают его состояние как стабильное.
Раннее сообщалось, что мэра города Армавира Рубена Хлгатяна, а также Гарника Аветисяна прооперировали. Прооперирован палец Хлгатяна, а в связи с переломом черепной кости необходимости в операции нет. Гарник Аветисян, у которого был открытый перелом голени, тоже успешно оперирован.
Напомним, что утром 22 июля, в районе 06:30, в селе Ваганик Кашатагского района НКР машина марки “Тойота прадо” подорвалась на мине в занимированном участке. Один из 4 пассажиров погиб на месте, а остальные трое, среди которых и мэр Армавира Рубен Хлгатян, на вертолете были перевезены в Ереван.