Հալեպում կրկին հայ է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպում ապրիլի 18-ի երեկոյան հայ է զոհվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Հալեպի լրատվական գրասենյակից: Զոհվածը 22-ամյա Բաղտիկ Քեշիշյանն է, ով մի քանի օր առաջ վիրավորվել էր զինված ընդդիմադիր արմատական խմբավորումների դեմ բախումների հետևանքով: Նա կամավոր բանակի ծառայող էր և կռվում էր սիրիական բանակի կողքին:
Բացի այդ, գրասենյակը տեղեկացրել է, որ Հալեպում ապրիլի 12-ին հրասանդների և հրթիռների բեկորներից վիրավորվել է հայազգի Սարգիս Մարտիրոսյանը: Նա այժմ գտնվում է հիվանդանոցում՝ բժիշկների հսկողության տակ: Առողջական վիճակը բավական ծանր է:
Ավելի վաղ՝ ապրիլի 16-ի առավոտյան, Հալեպում սիրիական բանակի հայ զինծառայող էր զոհվել: Դեպքը տեղի է ունեցել Հալեպի Ռամուսիե թաղամասում: Զոհվածը 20-ամյակը դեռ չբոլորած Գոգո Աշնագլյանն էր:
Սիրիայում եռամյա հակամարտության ընթացքում, ՄԱԿ-ի տվյալներով, զոհերի թիվը գերազանցել է 130 հազարը: Զոհված հայերի թիվը գերազանցել է 80-ը:

В Алеппо вновь погиб армянин
Вечером 18 апреля в Алеппо погиб армянин. Об этом Арменпресс сообщили в  Алеппском информагентстве. Погиб 22-летний Бахтик Кешишян, который  несколько дней назад был ранен  в боях против вооруженных оппозиционных группировок.  Он воевал в составе добровольческой армии на стороне сирийской армии.
В агентстве сообщили также, что 14 апреля в Алеппо осколками взорвавшихся фугасов и ракет  ранен армянин Саркис Мартиросян. Сейчас он находится в больнице, состояние довольно тяжелое.
Ранее, утром 16 апреля, в Алеппо, в квартале Рамусие, погиб солдат-армянин. Гого Ашнагляну еще не исполнилось и 20-ти.
В результате длящихся три года  боев в Сирии, по данным ООН, число жертв уже превысило 130 тысяч. А число погибших армян - более 80.