Ավտովթարից տուժած զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է. նրան տեղափոխում են Երեւանի զինվորական հոսպիտալ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Որոտան-Գորիս ավտոճանապարհային պատահարի արդյունքում տուժած ՊՆ թիվ զորամասի զինծառայող, ենթասպա Բ. Մանուչարյանին տեղափոխում են Երեւանի զինվորական հոսպիտալ: Զինծառայողը մայիսի 9-ի երեկոյան տեղափոխվել էր Գորիսի բժշկական կենտրոն: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Գորիսի բժշկական կենտրոնի վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչ, վիրաբույժ Գոռ Շեկունցը, տուժածը երեկ երեկոյան հիվանդանոց էր տեղափոխվել տրավմատիկ շոկային վիճակում: Կատարվել են հակաշոկային միջոցառումներ, անցկացվել է հետազոտություն: «Այժմ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում, իրավիճակը կայուն ծանր է»,- ասաց Գոռ Շեկունցը: Վիրաբույժը նաեւ տեղեկացրեց, որ զինծառայողն ունի վերջույթների կոտրվածքներ: Տուժածը զինվորական հոսպիտալում առնվազն մեկ ամիս կմնա:
Մայիսի 9-ին ժամը 18.17-ին ահազանգ է ստացվել, որ Որոտան-Գորիս ավտոճանապարհին ավտոմեքենա է շրջվել ձորը, կա տուժած. անհրաժեշտ է օգնություն: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ: Դեռ չբացահայտված հանգամանքներում Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի 10-րդ կմ-ում «ԲՄՎ» մակնիշի 01 ԼՏ 450 պետհամարանիշով ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթեւեկելի հատվածից եւ շրջվել ձորը (մոտ 30 մ): Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը` Գորիս քաղաքի բժշկական կենտրոն է հոսպիտալացվել ՊՆ թիվ N զորամասի զինծառայող, ենթասպա` 1970 թ. ծնված Բ. Մանուչարյանը: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են ծայրահեղ ծանր: Հրշեջ-փրկարարները ձորից դուրս են բերել ՊՆ թիվ N զորամասի զինծառայող, կապիտան` 1964 թ. ծնված Վ. Մարգարյանի դին, հոսանքազրկել են ավտոմեքենան և դադարեցրել գազի արտահոսքը:

Пострадавшего в автокатастрофе военнослужащего переводят в ереванский военный госпиталь: состояние – стабильно тяжелое
Пострадавшего в автокатастрофе военнослужащего переводят в ереванский военный
госпиталь:  состояние – стабильно тяжелое
Пострадавшего в аварии на автомагистрали Воротан-Горис поручика Б.Манучаряна переводят в ереванский военный госпиталь. Вечером 9 мая он был доставлен в Горисский медицинский центр.
Как отметил в беседе с Арменпресс зав. Хирургическим отделением  Горисскогомедцентра Гор Шекунц, вчера пострадавший был доставлен в состоянии травматического шока. Проведены необходимые процедуры, тщательный осмотр. «Его жизни сейчас ничто не угрожает. Состояние – стабильно тяжелое», - сказал гор Шекунц. Он сообщил также, что у пациента переломы конечностей. В госпитале он проведет как минимум месяц.
9 мая в 18.17 часов был получен сигнал о том, что на автомагистрали Воротан-Горис машина скатилась с обрыва, есть пострадавший, срочно требуется помощь. На место прибыл боевой расчет. При еще невыясненных обстоятельствах на 10-м километре  магистрали Воротан-Горис автомобиль ВMW с госномером 01 ԼՏ 450 съехал с проезжей части и скатился с обрыва (около 30 м). До приезда пожарных-спасателей, в Горисскиймедцентр был доставлен  военнослужащий в/ч N МО РА Б.Манучарян (1970г.р.). Врачи оценили его состояние как крайне тяжелое.
Спасатели вытащили из ущелья труп В.Маргаряна (1964г.р.), военнослужащего в/ч N МО РА, обесточили автомобиль, перекрыли подачу газа.